+48 51 05 07 566

Obsługa handlowa

+48 66 09 84 728

Obsługa techniczna

Dowiedz się więcej o nas

TARAMAS Pompy

Jesteśmy polskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji, sprzedaży i obsłudze agregatów pompowych dla przemysłu. Do naszych głównych klientów należą największe zakłady przemysłu papierniczego, chemicznego, paliwowego, cukrowniczego i drzewnego. Wśród kluczowych obszarów naszej działalności jest również: pełen zakres usług serwisowych, wsparcie utrzymania ruchu w obszarze pomp przemysłowych i wdrażanie innowacyjnych produktów wykorzystujących kompozyty.

Powstanie TARAMAS Pompy jest efektem kolejnego etapu rozwoju marek TAROPACK i T&T PUMPS. Fundamentem TP jest połączenie wiedzy Bogdana Taramasa i Waldemara Dąbrowskiego - od ponad dwóch dekad obecnych i doświadczonych w branży.

Image
Image
Image

Bogdan Taramas


Bogdan Taramas – przez 30 lat pracował w międzynarodowym koncernie papierniczym, gdzie był odpowiedzialny za utrzymanie ruchu, w tym: bezawaryjną pracę podległych mu maszyn i urządzeń, optymalizację stanów magazynowych oraz wdrażanie nowoczesnych metod w tej dziedzinie, takich jak Lean Manufacturing, TPM i 5S. Od 9 lat jest uznanym specjalistą w kwestii doboru odpowiedniego typu pomp do pompowanego medium oraz remontów agregatów pompowych. Właściciel T&T PUMPS i stały doradca techniczny w TAROPACK.

Waldemar Dąbrowski


Waldemar Dąbrowski - od 21 lat zaangażowany w produkcję zaworów kulowych oraz kompleksową obsługę zakładów przemysłowych w Polsce i na świecie. W swojej dotychczasowej pracy zawodowej odpowiadał między innymi za stworzenie działu handlowego, pozyskiwanie dotacji unijnych, a także wdrażanie procesów takich jak: ISO9001, 5S, Kaizen, TFM, TPM, Przywództwo sytuacyjne SLII i system ERP. Ponadto, jest także Certyfikowanym Coachem Kognitywnym. Właściciel DABROWSKI ARMATUREN oraz były współwłaściciel ANDREX VALVE GROUP.

Image

Za przyczyną kilkunastoletniej znajomości i współpracy podjęliśmy inicjatywę stworzenia polskiej marki produkującej agregaty pompowe, z własnym zapleczem serwisowym i doradczym. Głównym wyznacznikiem naszej działalności jest wysoka jakość dostarczanych produktów i świadczonych usług. Można ją dostrzec w optymalizacji terminów realizacji, użytych materiałach, narzędziach oraz rozległej wiedzy technologicznej. W naszych produktach i usługach łączymy niemiecką jakość podzespołów i polską dbałość o najmniejsze szczegóły. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Bogdan Taramas

Współwłaściciel ds. Technicznych

Waldemar Dąbrowski

Współwłaściciel ds. Sprzedaży

Nasze marki